آزادی بیان - سخنرانیهای دکتر حسن عباسی

سخنرانیهای دکتر حسن عباسی

۰<( آرشيو صوتی سخنرانيهای دکتر عباسی )>۰
ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۳/٩/۱٩  کلمات کلیدی:

توجه:  برای دانلود ابتدا روی گزینه کلیک راست کنید و سپس گزینه save target as.. را انتخاب کنید.

    سخنرانی در تير ماه در مشهد

   قسمت اول                   قسمت دوم

  سخنرانی سوم خرداد در داشکده فنی تهران  

         بريده ای از سخنان دکتر عباسی در هفت دقيقه                                       

 سخنرانی کامل دکتر حسن عباسی در روز 3 خرداد در4 قسمت جدا در زیر                      

قسمت اول           قسمت دوم        قسمت سوم        قسمت چهارم


 
۰<( اخبار مربوط به دکتر عباسی )>۰
ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٩/۱  کلمات کلیدی:

 

                       

 

حسن عباسی، 16 آذر سخنرانی می‌كند
 
احمد توكلي نماينده مردم تهران و حسن عباسي كارشناس مسائل استراتژيك بعد از ظهر 16 آذر در تالار شهيد چمران دانشكده فني دانشگاه تهران سخنراني مي‌كنند.
حسين فدوي عضو شوراي مركزي بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشكي تهران، با بيان اين كه بسيج دانشجويي اين دانشگاهها مراسم باشكوهي را به مناسبت بزرگداشت 16آذر برگزار خواهند كرد، گفت: بسيج دانشجويي دانشگاههاي تهران و علوم پزشكي براي سخنراني در جمع دانشجويان در تالار شهيد چمران دانشگاه تهران از احمد توكلي و حسن عباسي دعوت به عمل آورده است.
وي با اشاره به اين كه برنامه بسيج دانشجويي از ساعت 13 همان روز برگزار خواهد شد، گفت: در ادامه جلسه سخنراني گروه موسيقي «يار دبستاني» به اجراي برنامه خواهند پرداخت.
شايان ذكر است رئيس جمهور نيز صبح روز 16آذر در تالار شهيد چمران دانشكده فني دانشگاه تهران سخنراني مي‌كند
.

صدور قرار كفالت سنگين براي حسن عباسی

خبرنگار «بازتاب» گزارش داد، صبح روز شنبه، حسن عباسي با حضور در شعبه دوم بازپرسي دادسراي كاركنان دولت، پس از تفهيم اتهام، با صدور قرار كفالت آزاد شد.
در اين حال، وكيل عباسي با رد صدور حكم جلب براي موكلش اظهار داشت: پيش از اين دو بار براي آقاي عباسي احضاريه صادر شده بود، اما اين احضاريه‌ها به دست وي نرسيده بود كه با حضور وي در شعبه دوم بازپرسي، وي از شكايت وزارت اطلاعات آگاه شد و براي وي قرار كفالت به مبلغ بالايي صادر شد.
وي از تأييد يا تكذيب خبر تفهيم اتهام موكلش خودداري كرد و از پلمپ انديشكده اعتلاي فرهنگي ـ يكي از مراكز فعاليت حسن عباسي ـ خبر داد.
گفتني است، «بازتاب» پيش از اين از شكايت وزارت اطلاعات از حسن عباسي به خاطر چند سخنراني اخير وي، خبر داده بود.

 (حکم جلب دکتر عباسی صادر شد.)

شعبه دوم دادسرای کارکنان دولت بنا بر شکایت وزارت اطلاعات حکم جلب دکتر حسن عباسی را صادر کرد.

پیش از این خبر از شکایت وزارت اطلاعات رسیده بود که پیرو ارجاع اجرای این شکایت به شعبه دوم بازپرسی کارکنان دولت دکتر حسن عباسی در این شعبه حاظر نشده بود و پیامد آن این شعبه حکم جلب وی را صادر کرد.(وزارت اطلاعات طی شکایتی علیه دکتر عباسی به دلیل اظهارات اخیر وی اعلام جرم کرد.)

گفته می شود این شکایت مربوط به 30 سخنرانی انجام شده توسط دکتر عباسی به خصوص سخنرانی مشهد وی می باشد.( دکتر عباسی طي اظهاراتي در دانشكده‌هاي فني تهران و مشهد، به انتقاداتي شديد عليه مسؤولان نظام و ارايه برخي نظريات درباره امنيت ملي پرداخته بود.)

 ( ممنوع التصوير شدن دکتر عباسی )

متاسفانه جناب دکتر عباسی طبق دستور شورای عالی امنيت ملی ايران (جناب آقای روحانی و خاتمی ) ممنوع التصوير شد

بدين ترتيب کليه برنامه های صدا و سيما که در آنها جناب دکتر عباسی حضور داشتند لغو شد و از ادامه فعاليت منع شدند از جمله برنامه ايشان در شبکه جام جم -که به صورت زنده بود و از سال ۱۳۸۰ شروع شده بود و هر هفته اجرا می شد و تکرار آن از شبکه های جام جم ۲و ۳ نيز برای کل جهان پخش می شد-

اين تصميم در پی سخنرانی ايشان در دانشکده فنی دانشگاه تهران گرفته شد که در آن برای اولين بار به صراحت از آقايان خاتمی و روحانی نام برده بود و بسيار شديد الحن صحبت کرده بود

از اينکه اين ۲ نفر به اين شدت واکنش نشان دادند و واکنش خود را به نام امنيت ملی انجام دادند متاسفم .

در هر صورت کلاس های ايشان در محل سابق سفارت آمريکا هنوز ادامه دارد و علاقمندان می توانند از آنها استفاده کنند

در ضمن نام کامل مرکز تحت مديريت ايشان به صورت زير است :

مرکز بررسی های دکترينال امنيت بدون مرز (CBSDA)

Center for Borderless Security Doctrinal Analysis

سايت انديشکده اعتلای فرهنگی (همان مرکز بررسی های دکترينال امنيت بدون مرز )

 ( ممنوع السخنرانی شدن دکتر حسن عباسی )

آخرین خبرها حاکی از آن است که دکتر عباسی ممنوع السخنرانی نیز شدند و کلیه سخنرانی های ایشان در دانشگاه ها و مراکز دیگر لغو شد.همچنین ساختمان اندیشکده اعتلای فرهنگی ( همان مرکز بررسی دکترینال امنیت بدون مرز ) که در داخل سفارت سابق آمریکا قرار داشت توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پلمب شد.

این دستور از جانب شورای عالی امنیت ملی جناب آقای روحانی و خاتمی بوده است.که از جانب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز حمایت شد.

در هر حال هنوز از محل جدید این مرکز اطلاعی در دست نیست. امیدوارم زودتر مکانی برای این مرکز معرفی شود.

(در هر حال مطمئنم که مخالفان نمی توانند به اين راحتی صدای ايشان را خفه کنند و ملت خود انها را ساکت خواهند کرد)


 
۰<(گزيده متنی سخنرانی دکتر عباسی)>۰
ساعت ۸:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٩/۱  کلمات کلیدی:

(گزيده ای از سخنراني دکتر عباسی که به خاطر آن ممنوع التصوير شده اند)
 

۱- سی دی سخنرانی جناب دکتر عباسی در دانشکده فنی بسيار سريع در کشور پخش شده است اين سخنرانی در يک سی دی قرار دارد و مدت زمان سخنرانی به دليل اينکه ايشان در آن روز بيمار بودند کم بود و در حدود يک ساعت و بيست و هفت دقيقه می شود
۲- به دليل اهميت سخنان ايشان يک بار ديگر گزيده ای از سخنرانی ايشان را منتشر می کنم (۳ روايت کاملا متفاوت که اگر کنار هم انها را بخوانيد به ۲ چيز پی می بريد اول فهميدن تقريبا کل سخنرانی ايشان و دوم اينکه می فهميد که چگونه هر خبرنگار و هر خبرگزاری بسته به اميال و منافع سياسی خودش خبرها و سخنرانی ها را پخش می کنند و اين اختصاص به راست و چپ ندارد و البته اختصاص به ايران هم ندارد):
قسمتی از سخنرانی جناب آقای دکتر حسن عباسی در تالار دانشکده فنی تهران:
ايشان ضمن تعريف واقعه ای از يکی از پيرزنان يهودی که در هواپيما گروگان گرفته شد و آن پيرزن بعد از آزادی خطاب به شارون گفت وقتی من را گروگان می گيرند فکر می کنم که پس اسرائيل به چه درد می خورد گفت :
وقتی من ملت عراق و افغانستان را می بينم بارها با خود انديشيده‌ام كه جمهوری اسلامی ايران به چه دردی مي‌خورد؟! كشور‌‌های كوچكی مانند قطر، كويت، بحرين و بوركينافاسو، اعمال صهيونيست‌ها را محكوم مي‌كنند، ايران هم با داشتن دو ارتش قوی و نظام سياسی مقتدر همان كاری را مي‌‏كند كه كويت و بحرين مي‌كنند.
مسؤولان كشور ما از سر ذلت دم از گفت وگو مي‌زنند. من به صراحت مي‌‏گويم شرم بر شما كه هنوز از «مدرنيته» سخن مي‌گوييد. رهبران و مسؤولان ما به مردمی مي‌ماند كه در مقابل چشمانش به همسرش تجاوز مي‌كنند و او را تهديد مي‌كنند كه حق ندارد اعتراض كند. سؤال من اين است كه فرق رئيس جمهوری ايران با معمر قذافی چيست؟ بغض فروخورده جوانان اسلام كجا بايد باز شود؟ جهان اسلام نيازمند چريك است نه محتاج رهبرانی كه دم از گفت‌وگو مي‌زنند.
رئيس جمهوری ما دم از جامعه مدنی مي‌زند، جامعه مدنی همان بهانه‌‌های است كه غرب برای ورود به خاورميانه آن را مطرح مي‌كند.
آقای رئيس جمهور !
6 سال دم از گفت وگوی تمدن‌ها زديد و مرز‌‌های كشور را تنگ‌تر كرديد، اين طرح شما چرا نتوانست جای جنگ تمدن‌ها را بگيرد؟! طرح گفت‌وگوی تمدن‌‌های شما چه دستاوردی جز اشغال عراق و افغانستان داشت؟ آقای رئيس جمهور! امروز جوان‌‌های آمريكايی تي‌شرت‌هايی مي‌پوشند كه تصوير گلوله و بمب و تركش بر آن است و ايران در ميان اين سلاحها قرار دارد.(ايشان  اين تی شرت را در حال گفتن اين جملات با دست به سمت حضار در تالار بلند می کنند)
آقای خاتمي! چرا شعار‌‌های شما با شعار‌‌های جورج بوش در مورد اصلاحات مرتبط است؟ در سال پاسخگويی، پاسخگو باشيد. طرح گفت‌وگوی تمدن‌‌های شما زمينه مستي‌آوری برای جهان فراهم كرد تا جنگ تمدن‌ها را آغاز كنند. استراتژيست‌‌های غربی با طرح 4 كليد ‌واژه كه به آن اشاره كرديم خط قرمزی برای رهبران جهان اسلامی مشخص كنند كه نتوانند از آن خارج شوند، من به استراتژيست‌‌های غربی تبريك مي‌‏گويم .
وی در بخش ديگری از سخنان خود اظهار تأسف كرد: اگر كسی بمب به خود ببندد تا از شرف خود دفاع كند او را تروريست مي‌نامند. من افتخار مي‌كنم كه با جامعه مدنی شما مبارزه مي‌كنم. بنويسيد عباسی تئوريسين ترور و خشونت است.
مي‌گويند يهود مظلوم است. اين يهود مظلوم هر شب خانه‌ها را بر سر مردم فلسطين خراب مي‌كند.
دکترعباسی، در تائيد دانشجويانی كه در روزهای گذشته مقابل سفارت انگلستان در ايران تحصن كرده اند گفت:
من نمي‌گويم استراتژی ما اين است كه سفارت انگليس را بگيريم، تمام اسناد سفارت را برده‌اند، ما بايد خود انگليس را بگيريم. استراتژی ما بايد اين باشد كه اول دشمن را و هدفش را بشناسيم، به دشمن حمله نكنيم، بلكه به استراتژي‌اش حمله كنيم.
به استراتژی مقابله‌ای ما انگ خشونت و تروريسم زده مي‌شود، ما بايد از استراتژی دفاع كنيم. من افتخار مي‌‏كنم كاری كنم كه آمريكايي‌ها بترسند، چنين تروری مقدس است. مگر مدرنيته، يهود و مسيحيت هر سه با خشونت پيش نيامدند؟ حالا افتخارماست كه اين خشونت را به آنها بازگردانيم. در زمان جنگ اگر قرار بود جوانان اين مملكت گوش به حرف‌های ضد خشونت بني‌صدر بدهند الان هم خرمشهر در دست عراق و آمريكا بود. ما بايد مقابله به مثل كنيم. يا ما هم بايد امنيت داشته باشيم يا اينكه هيچ كس نمي‌تواند امنيت داشته باشد. از نظر ما اسلام محدود به مرز‌های جمهوری اسلامی نيست، اگر شرف و عزت ما زير سؤال برود، ما در داخل و خارج از مرزها اقدام مي‌‏كنيم.