آزادی بیان - سخنرانیهای دکتر حسن عباسی

سخنرانیهای دکتر حسن عباسی

دکتر حسن عباسی بازداشت شد
ساعت ٦:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٦  کلمات کلیدی:

با شکایت حسن روحانی؛ حسن عباسی بازداشت شد

خبرگزاری فارس:حسن عباسی کارشناس مسائل استراتژیک به علت مطالب مطرح شده در جمع حامیان احمدی نژاد بازداشت شد.


مهدی جعفری وکیل حسن عباسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: حسن عباسی امروز با حکم صادره از سوی شعبه 5 دادسرای نظامی و به دلیل سخنرانی 3 خرداد در دانشکده فنی دانشگاه تهران و با شکایت حسن روحانی بازداشت شد.
وی افزود: دادسرای نظامی برای آزادی عباسی خواستار وثیقه نقدی 50 میلیونی شده است.
جعفری گفت: هنوز اسناد مربوط به بازداشت عباسی مشخص نبوده و دادستان از وی خواهان سی دی سخنرانی وی در سالن سید الشهداء بوده است.
                         
منبع


 
مدیریت های مادام العمر پاسخ بدهند
ساعت ٢:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۱  کلمات کلیدی:

رییس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با طرح این سئوال که "چرا مدعیان خط امام(ره) بر خلاف روش ایشان عمل می‌کنند؟" گفت: 99 درصد جریان اپوزیسیون درصدد نقد دولت است در حالی که پاسخش به سابقه عملکرد خود کمتر از یک درصد است.

به گزارش ایرنا، حسن عباسی طی سخنانی در همایش وبلاگ‌نویسان حامی احمدی‌نژاد که بعد از ظهر امروز یکشنبه در تالار سیدالشهدا واقع در میدان هفتم تیر برگزار شد افزود: این جریان که علیه دولت فضاسازی روانی می‌کنند در زمینه اعلام برنامه هیچ حرفی برای گفتن ندارند البته در این خصوص برنامه‌های کلی ارایه می‌کنند.

وی اظهار داشت: این جریان می‌گویند که گشت ارشاد را جمع کرده و نرخ تورم را تک‌رقمی می‌کنیم و مدام به دنبال ایجاد جنگ روانی هستند.

عباسی گفت: هنگامی که صحبت از رسانه می‌کنیم با سه مقوله پیامگو، پیام و مخاطب مواجهیم و وظیفه رسانه انتقال پیام به مخاطب است.

وی با اشاره به مهندسی افکار عمومی گفت: این فناوری همان قدرت نرم است و اینکه چگونه می‌شود قلب‌ها و مغزها را تصرف کرد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: امروز در نقد قدرت مستقر محور کار رسانه‌ای در فضای سایبر این شده است که چرا سیب‌زمینی توزیع و هولوکاست زیر سوال برده شده است و اینکه چرا باید اسراییل محو شود.

وی ادامه داد: پاسخ به آنان این است که محو اسراییل دیدگاه امام راحل و بنیانگذار انقلاب اسلامی است همچنین زمانی که محو اسراییل مطرح می‌شود باید به این موضوع توجه کرد که مگر شوروی زمانی که محو شد جنگ به‌وجود آمد پس باید گفت چطور مدعی هستید که مدافع خط امام‌ هستید اما برخلاف روش ایشان چنین اظهاراتی بیان می‌کنید.

عباسی همچنین به نقدهایی که به دولت در خصوص آمریکای لاتین می‌شود اشاره کرد و گفت: در خصوص آمریکای لاتین باید گفت مگر اینگونه نیست که هر گاه بیگانه در منطقه ما اردو بزند ما نیز باید وارد محوطه خاک آن شده و اردو بزنیم پس اگر بیگانه به دنبال حیات‌خلوت برای خود است ما نیز برای خود آن را تعریف می‌کنیم.
وی به همچنین به نقد‌های دیگری که علیه دولت در خصوص شرکت در اجلاس خلیج‌فارس شد اشاره کرد و گفت: از دیدگاه برخی رابطه فقط باید با آمریکا برقرار شود.


 
بیانیه مرکز بررسی‌های دکترینال در پاسخ به ادعای مرکز استراتژیک حامی موسوی
ساعت ۳:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۸  کلمات کلیدی:

 هوالحکیم

بیانیه مرکز بررسی‌های دکترینال در پاسخ به ادعای مرکز تحقیقات استراتژیک حامی میرحسین موسوی

بسم الله الرحمن الرحیم
در پی واکنش شتاب‌زده و دور از نزاکت مورد انتظار از یک مرکز تحقیقات استراتژیک، به طرح موضوع تعلیق ده ساله‌ی برنامه‌ی هسته‌ای ایران، برای تنویر افکار عمومی، ذکر چند نکته ضروری است.

1- آنچه از سوی رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال در خصوص طرح تعلیق ده ساله‌ی برنامه‌ی هسته‌ای ایران در مصاحبه با روزنامه‌ی وطن امروز مطرح شد، به نقل از روزنامه‌ی شرق در سال 1384 آمد که آن نیز برگرفته از مصاحبه‌ی جک استراو وزیر وقت امور خارجه‌ی انگلیس با شبکه BBC بود که هنوز در بخش وب‌سایت BBC فارسی متن مصاحبه‌ی مزبور موجود است. لذا اگر ادعای آقای جک استراو مبنی بر طرح تعلیق ده ساله فاقد وجاهت قانونی بوده است، ضروری بود که همان زمان، مرکز تحقیقات استراتژیک، بیانیه داده و اعلام موضع می‌نمود، نه این‌که در یک فرافکنی آشکار، این موضوع را به فضای تبلیغات انتخابات پیش رو مرتبط کند.

2- اکنون که رئیس محترم مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت، نسبت به مسایل دوره‌ی مسئولیت خود در پرونده‌ی هسته‌ای، واکنش نشان داده و برمی‌آشوبد، مناسب است نسبت به مدیریت فعلی ایشان بر مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص، پاسخگوی چند نکته‌ی اساسی باشند، تا قدرت و کیفیت و سلامت مدیریت ایشان برای افکار عمومی روشن شود:
الف- مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص به عنوان عالی‌ترین مرجع تصمیم‌سازی دولتی در ایران، بایستی پاسخ‌گوی تهیه‌ی طرح‌های استراتژیک کشور باشد، حال آن‌که در جغرافیای نظام تصمیم‌سازی جمهوری اسلامی، مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع، فاقد وجاهت علمی و عملی است و علی‌رغم بودجه و تأسیسات عظیم در شمال شهر، بازدهی قابل توجه و مشهودی، به غیر از انتشار یک فصل‌نامه ندارد. مناسب است برای روشن شدن افکار عمومی و به ویژه نخبگان دانشگاهی و مدیریتی نظام، مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع پاسخ دهد که از میان 14 مکتب طرح‌ریزی استراتژیک، از کدام روی‌کرد در تحقیقات و طرح‌ریزی استراتژیک استفاده می‌کند؟!

ب- طرح‌های استراتژیک مختلف هر کشور، مانند طرح استراتژیک اقتصاد، طرح استراتژیک سیاست، طرح استراتژیک فرهنگ و ... فاقد طبقه‌بندی امنیتی هستند، و لزوماً باید در اختیار نخبگان و هم‌چنین افکار عمومی قرار گیرند تا عموم جامعه در جریان طرح‌ها و تصمیم‌ها قرار گیرند.
ضروری است مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع، در راستای اصل شفاف‌سازی مورد ادعای کاندیدای مورد حمایت خود، طرح‌های استراتژیک مختلف کشور را که باید توسط آن مرکز تهیه و به جامعه و به مسئولین ارائه شده باشد را بر روی خروجی وب‌سایت مرکز مزبور قرار داده و افکار عمومی را از توان‌مندی طرح‌ریزی استراتژیک و تصمیم-سازی جناب آقای روحانی و همکارانش در طول 17 سال سیطره بر این مرکز آگاه سازند.

ج- مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص، که از نظر سطوح مراکز مطالعاتی تصمیم‌سازی، بالاترین جایگاه را در سطح نهادهای دولتی اشغال کرده است، چرا از برآوردن دیدگاه‌های استراتژیک رهبری نظام عاجز است و مقام معظم رهبری به ناچار، طرح‌های استراتژیک تحول را رأساً از دستگاه‌های مجری درخواست نموده و مباحثی چون نقشه‌ی جامع پیشرفت کشور را در محافل دانشگاهی، با دانشجویان دانشگاه‌هایی چون فردوسی مشهد، سمنان، شیراز، یا سنندج مطرح می‌کنند؟!
آیا این به دلیل ناکارآمدی و عدم توانایی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع در برآوردن منویات رهبری، در راستای وظایف قانونی آن مرکز نیست؟!

د- اگر مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع، قادر به تهیه‌ی طرح‌های استراتژیک نظام و دکترین‌های گوناگون کشور نیست، مناسب است مسئولین این مرکز وابسته به احزاب لیبرال- البته با بودجه‌ی دولتی- پاسخ دهند پس چنین مرکزی به چه دردی می‌خورد، وقتی قادر نیست، فلسفه‌ی وجودی خود را محقق سازد؟!

درخاتمه یادآور می‌شود که مرکز بررسی دکترینال، به عنوان یک نهاد خصوصی، بررسی کارنامه‌ی مراکز تحقیقات استراتژیک دولتی کشور، به ویژه مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص، برای شفاف‌سازی و ارزیابی عمل‌کرد، توانمندی و هم‌چنین ناکارآمدی چنین مراکزی را در دستور کار خود دارد.

روابط عمومی اندیشکده یقین
مرکز بررسی‌های دکترینال

در متن بیانیه به روزنامه شرق مورخ 23 بهمن 1384 استناد شده است. از اینجا دریافت نمایید.


                                        مرجع


 
گزارش کاملی از سخنرانی جمهوری دهم / متنی/صوتی/تصویری
ساعت ٢:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۸  کلمات کلیدی:

وشنبه 21 اردیبهشت 1388، تالار دکتر شریعتی دانشگاه اصفهان و همه منتظرند تا ببیند دکتر حسن عباسی، در رابطه با موضوع بحثی که مثل همیشه از نامی غیر متعارف و خاص خبر می‌دهد چه به ارمغان آورده است.
و موضوع جلسه
این بود:

"جمهوری که بود!
جمهوری که هست!
جمهوری که نیست!
جمهوری دهم".

با اینکه تا ساعت 16 و شروع برنامه، یک ساعتی وقت مانده، تقریباً صندلی خالی در سالن وجود ندارد.
در این جمعیت، از هر طیف و عقیده و جناحی را می توانستی ببینی. به چهره‌‌های حضار که نگاه می‌کردی و مچ دست برخی از آن‌ها! و نوع ریش و لباس برخی دیگر، مطمئن می‌شدی که همه آمده‌اند؛ اصول‌گرا و اصلاح‌طلب، تحکیمی و انجمنی و بروبچه‌های جامعه اسلامی و بسیج که میزبان بود و البته عده‌ای که جزو هیچ‌کدام این‌ها نبودند و به قول یکی‌شان "از هفت دولت آزاد!".

بروبچه‌هایی هم از دانشگاه‌های دیگری مثل صنعتی اصفهان و برخی واحدهای دانشگاه آزاد هم مهمان بودند و البته من هم، یکی از این میهمان‌ها.

 موقعی که قرآن تلاوت و سرود جمهوری اسلامی پخش شد و دکتر عباسی صحبت‌هایش را شروع کرد، حتی راهروهای سالن نیز جایی برای ایستادن نداشت.

در مورد محتوی سخنرانی حرفی نمی‌زنم و اگر مایل بودید، می‌توانید تمامی آن را بدون کم و کاست به صورت صوتی دانلود کنید و یا اینکه اگر حال و حوصله 3 ساعت و 8 دقیقه سخنرانی و تریبون آزاد و شنیدن هوچی‌گری بعضی‌ها را ندارید، از گزیده‌های مهمی از این برنامه که به صورت صوتی وتصویری آماده شده استفاده نمایید.

این برنامه بازخوردها و نتیجه های خیلی خوبی داشت. به جز مطالب دقیق و کارشناسانه ارائه شده در این همایش که البته به خاطر شانتاز و هوچی‌گری عده‌ای به پایان نرسید! چیزی که به صورت واضح و شفاف و آشکار و بی‌پرده مشخص شد، چهره واقعی تفکر اصلاح طلبی [از نوع دوم خردادی آن] و داعیه داران حمایت از میر حسین موسوی بود.

و فقط می‌توانم بگویم:
جناب آقای میرحسین موسوی، کاندیدای محترم دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ چشمانت را باز کن، دوست و دشمنت و مارهای خوش خط و خال پیرامونت را بشناس و راه و عمل خودت را از آنانی که در گذشته، خون به دل امام خمینی(ره) کردند و در امروز دشمن ولایتند و منافق در برابر تفکر اصیل اسلامی - انقلابی، جدا کن.

ضمیمه چندرسانه‌ای:

.: فایل صوتی این مراسم به صورت کامل به مدت 3 ساعت و 8 دقیقه با حجم 10.7 مگابایت و فرمت MP3.
-
لینک دانلود.

.: بخش اول: بررسی سیاست خارجی جمهوری هفتم و هشتم [دوران اصلاحات]، نتیجه آن و بازخورد این عمل کرد در انتخابات جمهوری نهم.
- دانلود به صورت فایل صوتی
MP3 و فرمت ویدئویی WMV و 3GP، مشاهده آنلاین در سایت Youtube.

.: بخش دوم: ورود جمهوری نهم به خطوط قرمز غرب در حوزه سیاست خارجی [برخی دانشجویان سعی در به هم زدن صحبت‌های دکتر عباسی را دارند].
- دانلود به صورت فایل صوتی
MP3 و فرمت ویدئویی WMV و 3GP، مشاهده آنلاین در سایت Youtube.