آزادی بیان - سخنرانیهای دکتر حسن عباسی

سخنرانیهای دکتر حسن عباسی

اساد حسن عباسی - جهان بدون مغز
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱٢  کلمات کلیدی:

همانطور که قول داده بودم به دلیل اشتباه اعلام کردن تاریخ حضور دکتر عباسی در تلویزیون سخنرانی ایشان را با عنوان جهان بدون مغز که در 13 آبان سال 1388 در یزد برگزار شد را برای شما در وبلاگ قرار دادم - قسمتهای اول این سخنرانی تکراری بود به همین دلیل از آوردن آنها خودداری کردم که هم در وقت شما صرفه جویی شود و هم حجم فایل برای دانلود پایین تر باشد .
در این سخنرانی مطالب مفیدی در خصوص اینترنت و وابستگی کامل جهانی آن به سازمان اطلاعات آمریکا ، سازمانهای اطلاعاتی آمریکا ، تحت کنترل بودن کلیه خطوط مخابراتی و اینترنت توسط NSA

قسمت اول را آنلاین گوش کنید

قسمت دوم را آنلاین گوش کنید

در صورت تمایل به دانلود بر روی لینکهای زیر کلیک کنید

دانلود قسمت اول                         دانلود قسمت دوم

این هم لینک برنامه نقد سریال به کجا چنین شتابان که با حضور دکتر عباسی در شبکه تهران پخش شد

کلیک کنید


 
پایانی بر بایکوت رسانه ای دکتر عباسی
ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٩  کلمات کلیدی:

شاید برای شما هم مانند  برنامه دیروز ، امروز ، فردا و حضور دکتر عباسی در این برنامه آنچنان که انتظارش را داشتید نبود چون اگر پیگیر مطالب ایشان بودید این برنامه تمامآ مطالب تکراری بود و اگر پیگیر نبودید دیدن یک سری مباحث تخصصی فلسفی در برابر مخاطب عام خیلی دلچسب نبوده . از طرفی انتظارات ما و شما با توجه به صراحت لهجه دکتر تبیین علمی و مستند وقایع اخیر انتخابات بود .اما آنچه بسیار خوشایند بود اصل حضور ایشان در صدا و سیما و آنچه خوشایندتر می نماید حضور پررنگ تر ایشان در رسانه ها بعد از این می باشد . به هر حال استاد حسن عباسی با توجه به اینکه دیگر ممنوعیتی برای حضورشان نیست ، گزینه ای نیست که بخواهد در تحلیل های صدا و سیما نادیده بگیرند . پیگیری خبرها نیز نشان می دهد استاد عباسی بعد از این حضوری مداوم در عرصه رسانه خواهند داشت چنان که موسسه هنری قرن ٢١ قرار است با ترجمه و انتشار سریال گمشدگان "لاست" ، در ابتدای هر قسمت از آن تجزیه تحلیل دکتر عباسی را از بعد استراتژیک و اهداف این سریال در آن مجموعه قرار دهد و این یعنی پایانی بر بایکوت رسانه ای ایشان .


 
حضور دکتر عباسی از دیدگاه شبکه خبری البرز
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٩  کلمات کلیدی:

امشب دکتر حسن عباسی میهمان ویژه برنامه دیروز،امروز،فردا در شبکه سه سیما خواهد بود.
به گزارش البرز این حضور پایانی بر 6 سال غیبت حسن عباسی در رسانه ملی است. غیبتی که در حقیقت بر اساس دستور شورای عالی امنیت ملی وقت در دوران اصلاحات رقم خورد. عباسی ممنوع التصویر شده بود.
دلیل آن هم شکایت های محمدخاتمی رئیس جمهور وقت و اکبرهاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس جمهور قبل از خاتمی بود.
لوح های فشرده سخنرانی های آتشین حسن عباسی که در نوع خود بی نظیر بود و نوک تیز پیکان انتقاداتش بلندپایه ترین مقامات اجرایی کشور را آماج حملات شدید لفظی قرار داده بود به سرعت در جامعه دست به دست می شد.
بر اساس امارهای غیررسمی یک نهاد امنیتی لوح فشرده بحث انتقال دختران ایرانی به کشورهای عربی که در ان حسن عباسی به صراحت خاتمی و هاشمی را خطاب قرار داده بود چهارمیلیون بار کپی شده و در جامعه منتشر گردیده بود.
بحثهای شبکه جام جم عباسی که با عبدالرشیدی مجری با سابقه سیما برگزار می شد به شدت مورد توجه مخاطبان خارج نشین این شبکه بود. اما با ممنوع التصویر شدن عباسی به ناچار تمام شبکه های رادیو و تلویزیون این دستور شورای عالی امنیتی ملی را اجرایی کردند.
عباسی سه سال بعد در رفت و امدهایی که به دادگاه داشت و با ارائه مدارک و مستندات توانست حکم تبرئه در برابر شکایتهای شورای عالی امنیت ملی و آقایان خاتمی و هاشمی بگیرد. اما این بار نوبت جعبه جادویی و رئیسش بود که سر ناسازگاری و بی مهری با او بگذارند و او را همچنان در لیست سیاه ممنوع التصویر ها قرار دهند. عباسی چند بار هم از سوی دستگاههای اجرایی و نزدیکان محمود احمدی نژاد دعوت به کار شد اما ترجیح داد به عنوان منتقد در کنار دولت باقی بماند هرچند برخی او را تئوریسین سیاستهای دولت نهم و دهم می پندارند و این غیبت او در انظار را به زیرکی خود او مرتبط می سازند.
مجری برنامه دیروز،امروز، فردای شبکه سه سیما - وحیدیامین پور- که خود از حامیان دولت احمدی نژاد است در وبلاگش داستان تماس و اصرار به حسن عباسی را برای حضور در برنامه بیان کرده که البته با استخاره آقای عباسی به قرآن پاسخ منفی شنیده بود. اما این بار گویا جواب استخاره ها و اصرار اطرافیان خوب آمده است که دکتر حسن عباسی به حضور در این برنامه زنده رضایت داده است.
گزارش البرز حاکی است آخرین پرونده جنجالی این منتقد سیاسی که رئیس مرکز بررسی های امنیت بدون مرز در ایران است مربوط به بازداشت او در جریان یک سخنرانی در تالار سیدالشهدای تهران در جمع وبلاگ نویسان حامی محمود احمدی نژاد بود.
او یک شب را در زندان اوین گذراند و بعدها اعلام شد دلیل بازداشتش ممنوعیت دخالت نظامیان در بحثهای سیاسی و انتخاباتی است پرونده ای که احتمالا هنوز بسته نشده است. حسن عباسی با کمک شاگردان عمدتا تحصیلکرده ای که دارد شبکه ای توانمند برای انتشار افکارش در جامعه نخبگان بنا نهاده است. شبکه ای که بحثهای "سینما استراتژیک" او که دوشنبه غروبها در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می شود را فورا به شبکه های مجازی انعکاس می دهند. کمتر کسی از مخاطبان سریال مشهور لاست نقد او به این سریال و نظریه ترویج فلسفه غرب از این راه را ندیده است. عباسی همچنین نقدهای جالبی به سریال 24 دارد.
باید منتظر ماند و دید 6 سال ممنوع التصویری از حسن عباسی چهره ای محافظ کار ساخته است یا او همچون گذشته انتقادات تند خود را با مخاطبان سیما در میان خواهد گذاشت


 
دکتر عباسی قرار است در برنامه دیروز امروز فردا حضور یابد
ساعت ۱:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٤  کلمات کلیدی:

 یامین پور در وبلاگ شخصی خود نوشت: برنامه دیروز امروز فردا بطور روتین پنجشنبه ها بعد از خبر ساعت ۲۲ پخش خواهد شد و گاهی هم به فراخور موضوعات روز ، در روزهای یکشنبه یا سه شنبه پخش می شود.

برای هفته ی آینده با برخی چهره های علمی و سیاسی هماهنگی کرده ایم. هفته ی بعد یک مناظره هم داریم. حسن عباسی مهمان یکی از برنامه های نخست ما خواهد بود.

این خبر رو تازه خوندم و حسابی سر ذوق اومدم . انشاالله بالاخره طلسم عدم حضور دکتر عباسی در سیما شکسته بشه . نمی دونم آیا نوشته های من و شما خواننده عزیز آیا در تجدیدنظر دکتر تاثیر گذاشت و تصمیم به حضور گرفتن یا تصمیم خودشون بوده اما به هر دلیلی که باشه اگه قطعیت پیدا کنه اتفاق مبارکیه . اون مناظره حتمآ داغ ترین ، دقیق ترین و علمی ترین بحث خواهد بود . بی صبرانه منتظر دیدن و شنیدن نظرات مستدل ایشون در تلویزیون هستم

آقای دکتر عباسی ، استاد عزیز و بزرگوار  ، دمت گرم و سرت خوش باد . به امید خدا مناظره ای زیبا دیدنی و پربار و تاثیر گذار خواهد بود و بر بصیرت مردم ما خواهد افزود.

خبر تکمیلی : صدا و سیما اعلام کرد که  یکشنبه  ۵  اردیبهشت ، برنامه دیروز ، امروز ، فردا  ، ساعت 22:30 ، شبکه 3 با حضور دکتر حسن عباسی برگزار خواهد شد