آزادی بیان - سخنرانیهای دکتر حسن عباسی

سخنرانیهای دکتر حسن عباسی

در صورت حمله نظامی به ايران قيمت نفت ۴۰۰دلار می شود
ساعت ۱:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/٧/٧  کلمات کلیدی:

 دولت براي مقابله با دکترين جديد مناقشه اتمي، بايد مسأله فناوري هسته اي و حتي دستيابي به سلاح اتمي را به رفراندم بگذارد.
دکتر حسن عباسي رئيس مرکز بررسي هاي دکترينال امنيت بدون مرز با بيان اين مطلب گفت: قدرت هاي جهان تاکنون با سه دکترين «هويج و چماق» و «پليس بد و پليس خوب» و «مکانيسم ماشه» (که هر سه نوع مذکور از نوع استراتژي هاي از موضع بالا مي باشند) نتوانستند به اهداف خود برسند. چراکه ايران علي رغم باقي کشورهاي فاقد پشتوانه مردمي، داراي اين قدرت بود و بر همين اساس دکترين جديد «مرغ بريان» (Chicken Strategy) را در پيش گرفته اند. در اين دکترين جديد دو طرف آنچنان با سرعت به سمت يکديگر حرکت مي کنند، تا اينکه يکي، صحنه را خالي کند و اصطلاحاً جا بزند. در طي 2 سال گذشته اين اولين باري است که توازن استراتژي ها ميان دو طرف برقرار شده است و ديگر موضع استراتژي ايران از پائين نيست.
به گزارش خبرنگار بازتاب از کرج، عباسي که در جمع دانشجويان دانشگاه تربيت معلم اين شهر سخن مي گفت تصريح کرد: ما به آژانس اجازه داديم 1200 نفر ساعت از مراکز ما بازديد کند و نيز مراکز هسته اي خود را به صورت داوطلبانه به حالت تعليق درآورديم و اين اشتباه اول ما بود. زيرا اين همانند در اختيار قراردادن بند انگشت در ورزش «جوجيتسو» است (در اين ورزش رزمي با ارتکاب اين اشتباه، حريف مي تواند طرف خود را نقش زمين کند)، و دشمن مي تواند از همين طريق يک کشور 70 ميليوني را شکست دهد.
وي گفت: هدف از تعليق هاي داوطلبانه و ميز مذاکره، اعتمادسازي بود. اما براي چه کسي بايد اعتمادسازي صورت مي گرفت؟ براي کساني که خود مجهز به بمب اتمي بودند. و از آن در ژاپن، کوزوو، افغانستان و عراق (بصورت اورانيوم ضعيف شده) استفاده کردند؟
وي تأکيد کرد: در ميدان دکترين جديد غرب عليه ايران، مسؤولين ما بايد تا آخرين لحظه مقاومت کنند. آنان بايد با اتکاء به پشتوانه ي مردمي، موقعيت ژئواستراتژيک مناسب کشور و نيز منابع اقتصادي غني (نفت و غيره) هرگز به عقب نشيني و کنار کشيدن فکر نکنند. اين همه درحالي است که عقبه ي غرب، چيزي جز اقتصاد متزلزل وابسته به نفت نيست.
وي خاطرنشان کرد: با وجود 10 کشور مجهز به بمب هسته اي، عملاً ايران زير چتر اتمي در حال زندگي کردن است و بر همين اساس بايد احساس خطر کند. و 10 کشور مذکور نيز بايد براي ساير کشورهاي فاقد سلاح هسته اي اعتمادسازي کنند.
عباسي گفت: امارات با بيش از سه هزار شرکت ايراني با ميلياردها دلار سرمايه، به حيات خلوت اقتصادي برخي تبديل شده است که اين امر، امنيت اقتصادي کشور را آسيب پذير ساخته است.
وي به نقش انگليس در شيطنت عليه ايران اشاره کرده و گفت: دو مسأله جاي سؤال دارد، اول اينکه اعتماد بي حد و حصر جناح ها و جريان هاي درون نظام به انگلستان امنيت سياسي نظام کشور را به خطر انداخته است و سخن گفتن در مورد اين کشور به خط قرمز مبدل گشته است. دوم اينکه در جايي که آمريکا، کانادا، استراليا، نيوزلند و اسرائيل و چند کشور ديگر، زاده ي دست انگليس هستند، معنا ندارد که با آمريکا و اسرائيل رابطه نداشته باشيم ولي با مولودهايش رابطه داشته باشيم. چرا اين سخن براي عده اي ناخوشايند است؟
وي ادامه داد: ساختار اقتصادي، سياسي، فرهنگي و نظامي جمهوري اسلامي ايران به گونه اي است که يا امنيت اقتصادي، سياسي و نظامي براي ايران بايد تضمين باشد و يا در غير اين صورت امنيت اقتصادي و غيره ديگران هم تضمين نخواهد شد.
وي افزود: کشيدن مرز بين قوميت ها، تخصص انگليس است و آنوقت ما از اين سياستمدار پير غافليم.
وي با انتقاد از استراتژيست هاي نظامي کشور گفت: چرا قابليت هاي دفاعي کشور از يکسو و نقاط ضعف غرب را از سوي ديگر براي افکار عمومي بويژه جوانان تبيين نمي کنيد، تا فکر تجاوز به اين آب و خاک، در نطفه خفه شود؟
وي با اشاره به اينکه آمريکا خود مي داند از جنگ عليه ايران نفعي نخواهد برد، گفت: آمريکا اين فرض را در سالهاي انتهايي جنگ تحميلي تجربه کرده است ولي نتيجه اي عايدش نشده است.
وي هشدار داد: در بررسي هاي سال گذشته در تئوري بازي ها به اين نتيجه رسيديم که در صورت تحريم نفتي ايران، قيمت نفت تا 110 دلار و در صورت حمله نظامي به ايران قيمت آن تا 400 دلار افزايش خواهد يافت. لذا با توجه به آگاهي استراتژيست هاي غربي از اين مسأله، طرح تحريم خريد نفت ايران و يا حمله نظامي به ايران در حد يک بلوف است.
وي با تبيين عواقب جنگ عليه ايران افزود: عدم ائتلاف جهاني، شکنندگي اقتصاد جهاني، عدم همکاري مردم کشورهاي غربي بويژه آمريکا براي تأمين يک ميليون نيروي مورد نياز براي جنگ و همچنين عدم توجه و همراهي افکار عمومي داخلي کشورهاي غربي (بر خلاف زمان حمله به عراق و افغانستان) از جمله مهمترين دلايل شکست تحريم هاي اقتصادي و نفتي و حتي حمله ي نظامي به ايران به شمار مي رود.
عباسي افزود: آلمان از نظر سياسي داراي کابينه اي شکننده است (بخاطر برتري خانم مرکر تنها با 3 رأي بيشتر از آقاي شرودر)، همچنين اقتصاد اين کشور با داشتن حجم بالايي از نيروهاي بيکار، در وضعيت بسيار خطرناکي است. انگليس نيز با کسري بودجه 2/3 درصدي از سوي اتحاديه اروپايي مورد انتقاد است.
عباسي با اشاره به بيانيه ي اخير شوراي حکام گفت: بر مبناي سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران (عزت حکمت مصلحت) عزت در سياست خارجي يعني تحريم سياسي کشورهاي معارض عليه ايران از سوي مسؤولان و تحريم اقتصادي آنها از سوي مردم و نيز فشار مردم بر دولت براي بالا بردن هزينه هاي آنها.
وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: آنچه دول غربي را از مسائل هسته اي ايران نگران ميکند، بومي شدن اين علم در ايران است. و تا زمانيکه اين علم در اختيار آنان باشد و ما مونتاژکار باشيم ترسي وجود ندارد.
وي افزود: از ديدگاه مديريت بحران و بر اساس فرمول هاي آن، مسأله ي هسته اي کشورمان در سطح تنش سياسي است و به هنوز تا رسيدن آن به سطوح تشنج و بحران فاصله ي زيادي داريم، از اين رو دولت مردان ما نبايد ترسي به خود راه دهند.

   ٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪

بدینوسیله اعتراض خود را نسبت به سیاست های دوگانه کشورهای قدرتمند جهان در تلاش برای محروم نگه داشتن کشور بزرگ ایران از دانش هسته ای  ابراز می داریم

                                      کليک کنيد