تحريم سفر به دبی

 به گزارش خبرگزاری ها: در حالي كه خواننده‌هاي لوس‌آنجلسي براي برگزاري كنسرت‌هاي خود در دبي، مجبور به سانسور واژه «خليج فارس» شده‌اند، وزارت خارجه و دولت جمهوري اسلامي، هيچ‌گونه واكنشي نسبت به استفاده از واژه مجعول «خليج عربي» در بروشورهاي خطوط هوايي امارات در پروازهاي تهران ـ دبي نشان نمي‌دهد.از سوي ديگر، هواپيمايي امارات كه هم‌اكنون حدود 65 درصد پروازهاي تهران ـ دبي را به خود اختصاص داده و از اين راه به رغم وجود تبعيض بين مسافران ايراني و ديگر كشورها، سود هنگفتي را از آن خود كرده است، در پروازهاي خود، بروشورهايي را پخش مي‌كند كه در آن، واژه مجعول «خليج عربي» با حروف درشت درج شده است.
گفتني است، كمترين اقدام دولت جمهوري اسلامي در متوقف كردن گستاخي‌هاي شركت هواپيمايي در تبليغ واژه مجعول «خليج عربي»، جريمه سنگين مالي شركت هواپيمايي امارات مي‌باشد.    ( برگرفته از وبلاگ تلخ و شيرين )

اميدوارم دوستان وبلاگ نويس و کاربران اينترنتی با يک حرکت جمعی مانند آنچه که به همت همه وبلاگ نويسان و کاربران اينترنت در برابر جعل واژه خليج فارس در کتاب نشنال ژئوگرافی انجام شد و باعث عذر خواهی و عقب نشينی رسمی مولفين اين کتاب شد اکنون هم با يک همت جمعی و اطلاع رسانی وسيع سفر به کشور امارات را تحريم کنيم شايان ذکر است عمده درآمد کشور امارات پس از نفت ،توريسم است که بيش از ۷۰٪ توريست های امارات را هم ايرانيان تشکيل می دهند طبعآ با همت ايرانيان و حذف اين درآمد برای کشورامارات ،اقتصاد اين کشور فلج می شود .يادمان باشد ايران مال ايرانيان است و با کوتاهی دولتمردان ،ما از خودمان سلب مسوليت نکنيم .اگر برای نوروزتان قصد سفر داريد صدها کشور در دنيا و ده ها کشور در همسايگی ما وجود دارد ،تقاضا ميکنم به حرمت و قداست نام ايران و ايرانی، امسال را به سياحت در کشوری غير از امارات بگذرانيد .و خواننده های آنسوی مرز هم که يک در ميان در ترانه هايشان ايران ايران می کنند اکنون وقت عمل است و معلوم می شود که دلار های کنسرتهای نوروزی که در دبی برگزار ميشود برايشان مهمتر است يا وطنشان ، ايران .


         چو ايران مباشد تن من مباد

                      بدين بوم و بر زنده يک تن مباد

/ 4 نظر / 9 بازدید
danyel

به نظر من در مورد مسائل ملی وکهن ايران مردم بايد تک تک احساس مسئو ليت کرده وعملکردی بازدارنده داشته باشند.اين نوع عملکرد در ايرانيان مقيم ديگر کشورها يه خصوص ايا لات متحده بيشتر ديده ميشود. اما در داخل اغلب اين گونه نيست-خليج فارس يادگار نادر اين سردار بزرگ ايران زمين است وما به عنوان فرزندان ايران بايد از نام وشرف گشورمان دفاع کنيم.من از تمام ايرانيان وتمام آنانی که به آزادی وآبادانی ايران ميانديشند می خواهم تا پروازهای خود را به دبی حداقل کرده وسرمايه های ريالی وعرضی خود را از اين کشور خارج کنندـبرای يک ايرانی امروز ننگ بزرگی است که مردمانی وحشی باديه نشين تازه به تمدن رسيده بخواهند نام خليج هميشگی فارس را به خليج عرب يا هر نام ديگری تغيير دهندـبا آرزوی سربلندی ايران وتمام آنانی که به عظمت واستواری وآبادانی آن ميانديشند.

رهنما

امروز جایی خواندم: "اعتراض «شارپ» به درج نام خلیج فارس بر پیراهن بازیكنان استقلال شركت پارس الكتریك كه نماینده این شركت‌ چند ملیتی (شارپ) در ایران است، در راستای این برنامه به درج واژه «خلیج همیشه فارس» در پشت پیراهن‌های بازیكنان تیم فوتبال استقلال تهران اعتراض كرده است. شركت پارس الكتریك در نامه ای كه تاریخ آن 9/10/83 درج شده اما در تاریخ 11/10/83 به باشگاه استقلال ارسال شده، آورده است: «درج این واژه ضرر و زیان فراوانی به شركت وارد كرده است.»! " شرم آور است .اما گویی دچار مرگ تدریجی شده ایم .

سلیمان مرید

سلام بر شما ! آنطور که به نظر می رسد بسيار طرفدار عباسی هستيد. بهتر است راجع به عباسی بهتر تحقيق کنيد زيرا من تا کنون انسانی مانند وی در طول تاريخ جمهوری اسلامی نديده ام( مهدی هاشمی جلوی عباسی لنگی دراز پهن می کند!). درباره سفر به دبی نيز بايد بگويم که مردم ما مانند رانده شدگان از وطن به سوی اين کشور کينه توز هجوم می برند و پول در جيب چشم دوختگان به وطن می ريزند

آرش

سلام وبلاگ مفيد و زيبايی داری / بايد بگم هدف اونها سنجش ماست و ما هم متاسفانه .... /