آتلانتيك كهن - آتلانتيك نو

 عصر آتلانتيك شمالي، كه مبين اتحاد دو سوي اقيانوس اطلس شمالي بود؛ از 1941 آغاز و در 1949 با ايجاد سازمان پيمان آتلانتيك شمالي - ناتو - نهادينه شد.با فروپاشي شوروي و پيمان ورشو، ناتو به همراه گسترش اتحاديه اروپا به سوي شرق، به بقاء و حركت خود به سمت متن قاره آسيا ادامه داد و امروز در عراق و افغانستان مستقر است.عصر آتلانتيك جنوبي، پس از سال 2000 با رويكرد جنوب - جنوب شامل آمريكاي لاتين، آفريقا و آسيا، آغاز شد.

atlantic
ناتوي فرهنگي، در محيط تكنوسيويلايز، به هارت سايبر متكي است.مواجهه با ناتو، از طريق تحقق ساتو و سپتو عملي است.در اين برنامه، سفير كوبا در تهران و رئيس سازمان ملي جوانان آن كشور نيز حضور داشتند و آقاي مارتينز در ميزگرد شركت نمود.مفاد علمي برنامه توسط گروه آينده شناسي مركز بررسي هاي دكترينال تهيه گرديد.برگزاري برنامه نيز به همت كانون فرهنگي پلاك و بسيج دانشجويي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران درتالارشيخ انصاري اين دانشكده در عصر روز 14 اسفند 1385 صورت گرفت.


آتلانتيك شمالي و جنوبي، بر پايه ي 3 جهان ژئوپليتيك و هيدروپليتيك - در ارتباط با هارتلند و هارت سي كهن - جهان ژئوپليتيك و هيدوراكونوميك - در ارتباط با هارتلند و هارت سي جديد - جهان هيدرو/ژئوكالچرال، شكل گرفته و مي گيرد.


 wma.gif قسمت اول          wma.gif قسمت دوم                   منبع :ملک مهدی

                 +++++++++++++++++++++++++++++++++

به قسمت  تحليل های دکتر عباسی در خصوص مسائل مختلف  هم سربزنید چون گاهی از سخنرانیهای ایشان جدا می کنم و به این قسمت اضافه می کنم

/ 6 نظر / 5 بازدید
جهان سيتي

انجام پروژه های دانشجویی در جهان سیتی - بحث و گفتوگو در انجمن های تخصّصی - سیستم جدید و مبتکرانه استاد شناسی و سایر خدمات دانشجویی در WWW.JahanCity.Com انجمن سایت: http://forum.jahancity.com مقدم شما را در جهان شهر گرامی می داریم.

باران

پیشنهاد غریبی است . این حرف رضا !!! : - بیائید کلاغ پر.... بازی کنیم !!! غروب است . و باز هوای یکباره سرد شده است . روزهای گرم و ظهرهای آتشی وادارمان می کند که با حداقل پوشش این فشار گرمای شرجی طاقت فرسا را تاب بیاوریم . اما همچین که غروب میشود و آفتاب می رود ..نمی دانم چه حکمتی است که خورشید بساط گرمایش را هم از زمین جمع می کند و با خودش می برد و شب سرد و یخی از راه می رسد و همه امان را غافلگیر می کند . حوصله نداریم ...هیچکدام از ما ...حوصله امان رفته ...هر وقت که چند روز سکوت می افتد میان ما و برادران عراقی امان در آن سوی خط ..همینطوری می شویم ..شاید عادت کرده ایم به آتش بی امان و صدای عربده انفجار و موجهای عظیم آتش و خون ! ============ وبلاگ گروهی دفاع مقدس بروز شد

بنده خدا

آقای دانشجوی وطن پرست از کانادا با شماره آی پی 24.71.223.153 مراقب حرف زدن يا بهتره بگم غلط کردنت باش فحشات رو پاک کردم اما هميشه فقط به پاک کردن بسنده نمی کنم

حقيقت

لطفا بگوييد دکتر عباسی در مورد مسايل مختلف بيش آمده نظر بدهند. عنوان سايت شما آزادی بيان است ؟ اصلا جيزی به اسم آزادی وجود دارد؟ ما انسانها که اول اسير درون خودمان هستيم درونی که تا به دنيا می اييم با هزار جور عقيده و آشغال بر ميشه تا رفتنمان از اين دنيا هم شانس اينکه بتوانيم خودمان باشيم را بيدا نمی کنيم . چطور ميتوانيم آزادی را تعريف کنيم . ما اسير يک دنيای مادی از بيش ساخته شده هستيم و صاحب شثوری ميشويم که آنها هم آماده و بسته بنيدی شده کم کم بهما تزريق ميشود تا بخواهيم خودمان باشيم هم بلافاصله نابودمان می کنند. لصفا از آقای دکتر عباسی بخواهيد در باريه اين معقوله توضيحی بدهند.

حقيقت

من هنوز منتظر جواب هستم.