حسن روحانی دعوت به مناظره با حسن عباسی را بی‌پاسخ گذاشت

به گزارش شبکه ایران، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران از عدم همکاری حسن روحانی برای برگزاری مناظره پیرامون مسائل هسته‌ای کشور، انتقاد کرد و گفت که او تاکنون حاضر به اعلام مناظره با حسن عباسی نشده است.

علیرضا امامی با بیان اینکه بسیج دانشجویی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، اقدامات لازم را برای دریافت مجوز برگزاری نشستی به مناسبت سالروز جشن ملی فناوری هسته ای انجام داده است، اظهار داشت: برنامه بسیج دانشجویی این بود که حسن عباسی و حسن روحانی در این نشست با نگاهی استراتژیک، پیرامون مسائل هسته‌ای ایران به بحث و تبادل‌و‌نظر بپردازند.

وی افزود: هدف از برگزاری این برنامه، پاسخگویی به سؤالات متعدد دانشجویان درباره ابعاد استراتژیک فعالیت‌های هسته‌ای کشورو دیپلماسی دولت‌های جمهوری اسلامی در برخورد با این مساله و آینده هسته‌ای کشور است.

عدم همکاری روحانی برای مناظره با عباسی

امامی با گلایه از عدم‌ همکاری دفتر حسن روحانی برای انجام هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این جلسه، خاطرنشان کرد: برای تعیین زمان برگزاری این نشست مشغول مذاکره با طرفین مناظره، به خصوص آقای حسن روحانی بودیم که متأسفانه پس از تماس‌های متعدد و پیگیری‌های مکرر از دفتر وی، هنوز پاسخ روشنی دریافت نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه آقای حسن عباسی آمادگی خودرا برای شرکت در این مناظره اعلام کرده‌اند، گفت: بیشتر سؤالاتی که در ذهن دانشجویان وجود دارد، مربوط به مباحث هسته‌ای کشور در زمان دولت اصلاحات است و آقای روحانی به عنوان تئوریسین دولت اصلاحات در حوزه مسائل استراتژیک و سیاست‌های خارجی و به عنوان فردی که مستقیماً در مباحث هسته‌ای پیگیر و مسئول بوده‌اند، باید ذهن دانشجویان را روشن کنند و به سؤالات آنها پاسخ دهند.

توصیه رویکرد دولت اصلاحات به دولت نهم و دهم!

با این حال و درحالی که آقای روحانی حاضر نشده تا در یک مناظره، به دفاع از اقدامات خود در زمان مسئولیتش در پرونده هسته‌ای ایران بپردازد، وی چندی پیش رویکرد دولت اصلاحات در زمینه هسته‌ای را به دولت نهم و دهم هم پیشنهاد کرد!

دبیر اسبق شورای عالی امنیت ملی که قراردادهای "سعدآباد" و "پاریس" که در میان فعالان سیاسی از آنان با عنوان "ترکمنچای سیاسی" یاد می‌شود را در کارنامه خود دارد، ادعا کرده بود که سال 81 نقطه بسیار مطلوب در روند برنامه هسته ای ایران محسوب می شود.

البته توصیف روند هسته ای دوران اصلاحات با عبارت "بسیار مطلوب" از سوی روحانی، کافی بود تا موجی از انتقادات علیه گفته های او به راه افتد

/ 3 نظر / 6 بازدید
امیرحسین

خیلی ممنون بابت اطلاع رسانی خوبتون. لطفا تیتر مطلب رو ویرایش کنید. به جای "حسن" به اشتباه "جسن" ثبت شده. با تشکر.

علی از مشهد

ممنون بابت اینهمه اطلاع رسانی و شفاف سازی من ازمرد دلیر و شجاع شکر میکنم باید همه ازش حمایت کنیم مخصوصصا دلسوزان انقلاب

موج نرم

دعوت از آقای حسن عباسی برای مناظره لینک خبر :http://www.mojenarm.com/?content=news&gidview=7524 متن خبر: به نام خدا نامه سرگشاده به حسن عباسی برادر گرامی جناب آقای حسن عباسی با سلام و احترام با توجه به اظهارات و فعالیت های شما در طول دهه گذشته و سخنرانی اخیر حضرتعالی به استحضار می رساند بارها در موج های پرفراز و فرود واژگانتان و کلامتان شاهد توفان درد و گاه کرانه روی و کناره گیری تان بوده ام. به شوریدگی و دغدغه تان احترام می گذارم و از تنبه و تذکرتان هم در کشورسپاسگزارم. چنان که خوب می دانی جز به ضرورت به سخنانی که گفته می شود، پاسخ نمی گویم. سخنان بسیاری را شایسته سلام و تبسم می دانم اما سخنان شما را نمی توان نادیده گرفت زیرا این شوریدگی و شیدایی گاه به سرگشتگی و بیراهه رفتن می انجامد. در کمال تعجب، قدر مشترک سخنان و شیوه خطاب و عتابتان بر این بنیاد بنا شده است که مجموعه عریض و طویل تحت سیطره جنابعالی و ... بهتر از بقیه می فهمید و همه اشتباه می کنند! همه تلاش ها و تکاپوها و قرار و قاعده ها ،آرایه های همان مدعایند. جناب عباسی! همان طور که مستحضر هستید ،بنده و حضرتعالی از مشاوری