باوجود رهبری نظام سیاسی کشور واکسینه است

وی تصریح کرد: دکترین امام راحل(ره) تقریباً‌ یکی از منسجم ترین دکترین‌ها برای امروز و آینده جامعه بشری است و حداقل 50 _ 60 سال زمان می‌برد که ما با تبیین دیدگاه‌های نظری و رفتارهای عملی ایشان، علم جدیدی برای مدیریت جامعه طراحی کنیم.

دکتر حسن عباسی با اشاره به دوران 20 ساله زعامت مقام معظم رهبری گفت: وقتی این دو دهه را بررسی می‌کنیم متوجه حرکت‌های شگفت انگیز و پیشرف‌های چشمگیری در حوزه علوم و فناوری در شاخه‌های پزشکی ، فناوری‌های هسته‌ای، قضایی و نظایر آن می‌شویم به طوری که امروز می‌توانیم ادعا کنیم از پیشرفته‌ترین کشورها در حوزه علوم استراتژیک محسوب می‌شویم.

دکتر حسن عباسی با اشاره به حوادث اخیر بعد از انتخابات گفت: شما امروز می‌بینید در کودتای مخملی که دو ماه پیش در کشور ما کلید زده شد و حجم گسترده‌ای از عملیات روانی و سیاسی و سرمایه‌گذاری بر انشقاق‌های اجتماعی صورت گرفت قدرت رهبری، سیستم واکسینه سیاسی متأثر از آن و قدرت اجتماعی مردم خود را نشان‌داد و عملاً ثابت شد که آستانه تحمل نظام چقدر بالا است، در حالی که رخدادهای مشابه در چین و آمریکا از فلج شدن سیستم در مدیریت بحران خبر می‌دهد، به طوری که سال 1369 در میدان تیان من، ارتش چین وارد عمل می‌شود و جلوی دوربین‌ها 3200 نفر دانشجو را قربانی می‌کند.

وی افزود: در حادثه مشابه دیگری که با قتل یک سیاه پوست از سوی پلیس آمریکا در سال 1370 رقم می‌خورد و سیاه‌پوست‌ها به خیابان‌ها می‌ریزند پلیس ایالتی، FBI ، گارد ملی و نیروی زرهی یکی پس از دیگری آن قدر در مانده می‌شوند که سر انجام کار به حضور سپاه تفنگداران دریایی آمریکا با توپ و تانک وسط خیابان‌های لس‌آنجلس و نیروی زمینی و ارتش 82 هوابرد می‌کشد، در حالی که ابعاد حادثه به هیچ وجه قابل مقایسه با رخدادهای ایران نبود و آن جا تلویزیون BBC فارسی و Face book و Touiter وظیفه سازماندهی اجتماعی یک انقلاب مخملی را بر عهده نداشتند.

دکتر عباسی افزود: با وجود گستردگی توطئه‌ها و آگاهی از ابعاد بحران، نظام سیاسی کشور بالاترین ظرفیت را برای انتخابات در نظر گرفت و یک خودروی زرهی یا تانک در خیابان‌ها حضور نیافت در صورتی که همان زمان در اعتراضی مسالمت‌آمیز در چین 186 نفر مسلمان کشته شدند و حجم انبوهی از تانک‌ها و زره‌پوش‌ها در سطح خیابان‌ها ظاهر شدند.

رئیس مؤسسه دکترین امنیت بین‌المللی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سال 79 گفت: امروز نزدیک به یک دهه از سخنان رهبر معظم انقلاب در آن دوران می‌گذرد و امروز در جمع بندی بیانات ایشان به این نتیجه می‌رسیم که رهبری در ابتدای دهه سوم انقلاب ارکان دهه چهارم که همان عدالت، توسعه و پیشرفت باشد تئوریزه کرده‌اند.
عباسی افزود: رهبر معظم انقلاب در دهه سوم قطعات این تئوری را در قالب نقشه‌ جامع علمی کشور، مهندسی فرهنگی، نهضت تولید علم و طرح تحول دستگاه‌های مختلف پی ریزی کردند، تا پوست اندازی نظام در طول دهه چهارم عمر خود محقق شود.

وی یکی از هوشمندی‌های رهبری را در تأکید بر همنوایی دستگاه‌های مختلف کشور خواند و گفت: بسیاری از موازی کاری‌ها، نابسامانی‌ها و اختلالاتی که در حال حاضر در سیستم مدیریتی دستگاه‌ها وجود دارد ناشی از نبود همنوایی است، به خاطر همین است که دستگاه‌ها مثل یک گروه موسیقی عمل نمی‌‌کنند، از این جهت تأکید مقام معظم رهبری بر تحولات ساختاری دستگاه‌های مسئول قابل درک می‌شود.

دکتر حسن عباسی مدل ذهنی رهبر معظم انقلاب را سه وجهی دانست و گفت: بر خلاف رهبرانی که در جهان تک بعدی می‌اندیشند ذهن مقام معظم رهبری سه وجهی است، که در راهبردها و راهکارها به خوبی نمایان است، به عنوان مثال ایشان در حوزه سیاست خارجی از سه وجه عزت، حکمت، مصلحت نام می‌برند و در سیاست داخلی مثلث عزت، رحمت و اقتدار را می‌سازند که این دو در ضلع عزت با هم همپوشانی می‌کنند. حال اگر این مثلث‌ها را بیابید و ادامه بدهید با یک ساختار و شبکه مواجه می‌شوید که دستگاه فکری و نقشه‌ استراتژیک رهبری را تشکیل می‌دهد.

/ 101 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هادی

سلام تصمیم گرفته بودم دیگه کامنت نزارم ولی اینکه یکی بیاد اینجا بگه تو میخوای خواهرت پورن استار بشه خیلی نامردیه... محمدعلی واقعا از صمیم قلب امیدوارم کشیده ای متناسب با این حرفت بخوری.

سالار سبزواري جوزاني[2]

به نام خدا اولا درانتخابات تقلب نشده ... . ودرکهریزک هم لواط که سهله زنا هم نشده ... . درمورد انتخابات و حوادث بعد آن به لینک زیر مراجعه کنید: http://www.rahpouyan.com/Forum/topic.asp?TOPIC_ID=9637 امام زمان (عج) برای ما نیست بلکه برای همه ی آزادگان جهان است حال شما آزاده اید یانه بحث دیگری است. درمورد توهین شما هم باید بگویم که من هم چند سال قبل تقریبا شبیه شما بودم ولی امروز 180درجه برعکس یادمه که درراهنمایی ازمعلم پرسیدم نهج البلاغه به چه درد می خوره ... .ودردبیرستان تمام کلمات قصار نهج البلاغه را حفظ کردم ... . درمورد شما باید بگم که هرشکی مقدمه ی یک یقینه پس ان شا’الله شما درآینده به یقین می رسی ... .[لبخند]

سالار سبزواري جوزاني[2]

اصول گرایان واصلاح طلبان در اصول وکلیات تفاوتی ندارند اصل اصالت ایرانی و اصالت اسلامی درمورد آنها تفاوت ندارد بلکه در تاکتیک ها و جزییات اختلاف سلیقه داردند که بسیار خوب است مانند همه ی کشورهای دیگر... . مثلا درامریکا دوحزب جمهوری خواه ودمکرات فقط درجزییات تفاوت دارند ودرعمل هردوی آنها عروسک خیمه شب بازی دردستان استکبار هستند ... . البته درایران برعکس امریکا خیمه شب بازی وجود ندارد وواقعا احزاب سیاسی باهم اختلاف سلیقه دارند. برعکس امریکا که اوباما هیچ فرق خاصی با بوش ندارد و تنها تفاوت این است که بوش شیطان اخمو بود واوباما شیطان خوش رو .... .

سالار سبزواري

صالح ابن شعيب كيست؟ 1.رفسنجاني 2.احمدي نژاد 3.هيچ كدام نظرسنجي وبلاگ نشانه هاي ظهور:http://alayemezohoor.parsiblog.com

مهدی

بابا جنگ سایبر را شروع نکرده باختید که!!!!!!!!!!!!! عزیزان من وقتی آدم وبلاگ می نویسه باید یه حداقل دانش را داشته باشه که از حرفهاش دفاع کنه وگرنه مثل شما مرتب باید کامنت پاک کنه!!!!!!!!!!! تقصیر خودتونه که به احمدی نژاد و کودتاچیها چسبیدین. حالا محمود جون شما هی گند میزنه شما هم هی باید کامنت پاک کنید. شکست سایبر اولین مرحله شکست شماست. بزودی عرصه سخت افزاری و نظامی و خیابان ها را می بازید. بعد خدا به شما رحم کند با این ها که خودتون رو بهشون آلوده کردین. اصلا دوست ندارم جای شما باشم.

مهدی

من خوشحال می شم اگه شما برای همین مسخره بازیها جواب داشته باشین. خوبه حرفهای ما مسخره هستش که براش جواب ندارین اگه مسخره نبود چی. ما مسخره بازی در می آریم در عوض شما آدم می کشین و تجاوز می کنید. فکر کنم مسخره بازی خیلی بهتر باشه!!!!!!!!!!! اسم خودتون را مسلمان می زارین بعد هر جنایی را مرتکب می شین. شما شیعه سید علی هستین نه شیعه علی. خدای شما روی زمین هستش نه آسمان. شما از هر مشرکی مشرک تر و از هد بت پرستی بت پرست تر هستین. رفتار شما در تاریخ ایران فراموش نخواهد شد.

سارا شکری

وای خدای من اتفاقی اومدم عاشق سخنان این استراتژیست هستم. بیشتر فیلم های ویدوی شو در یوتویوپ میبینم. عزیزم برای خواندن بیانیه میرحسین موسوی تشریف بیارید. [گل]

تجاوز جنسی در کهریزک توهم حاج مهدی کفش دوزک

م

به نظرم میاد که طرفداران موسوی همشون احمق اند

فاطمه

آقاي امير خان پيامبر را مسلمانان متهم به ساده لوحي كردند در قرآن هم هست(انك ازن)علي را متهم به بي سياستي كردند متهم به بي تفاوتي كردند چرا كه به خونخواهي خون زهرا(ع) بلند نشد تا مبادا ثبات جامعه بر هم بخورد براي امنيت جامعه اسلامي علي از خون زهرا گذشت اينها كه شما مثال زديد بالاتر از خون زهراست كاش علي رابهتر مي شناختيم