۰<(گزيده متنی سخنرانی دکتر عباسی)>۰

(گزيده ای از سخنراني دکتر عباسی که به خاطر آن ممنوع التصوير شده اند)
 

۱- سی دی سخنرانی جناب دکتر عباسی در دانشکده فنی بسيار سريع در کشور پخش شده است اين سخنرانی در يک سی دی قرار دارد و مدت زمان سخنرانی به دليل اينکه ايشان در آن روز بيمار بودند کم بود و در حدود يک ساعت و بيست و هفت دقيقه می شود
۲- به دليل اهميت سخنان ايشان يک بار ديگر گزيده ای از سخنرانی ايشان را منتشر می کنم (۳ روايت کاملا متفاوت که اگر کنار هم انها را بخوانيد به ۲ چيز پی می بريد اول فهميدن تقريبا کل سخنرانی ايشان و دوم اينکه می فهميد که چگونه هر خبرنگار و هر خبرگزاری بسته به اميال و منافع سياسی خودش خبرها و سخنرانی ها را پخش می کنند و اين اختصاص به راست و چپ ندارد و البته اختصاص به ايران هم ندارد):
قسمتی از سخنرانی جناب آقای دکتر حسن عباسی در تالار دانشکده فنی تهران:
ايشان ضمن تعريف واقعه ای از يکی از پيرزنان يهودی که در هواپيما گروگان گرفته شد و آن پيرزن بعد از آزادی خطاب به شارون گفت وقتی من را گروگان می گيرند فکر می کنم که پس اسرائيل به چه درد می خورد گفت :
وقتی من ملت عراق و افغانستان را می بينم بارها با خود انديشيده‌ام كه جمهوری اسلامی ايران به چه دردی مي‌خورد؟! كشور‌‌های كوچكی مانند قطر، كويت، بحرين و بوركينافاسو، اعمال صهيونيست‌ها را محكوم مي‌كنند، ايران هم با داشتن دو ارتش قوی و نظام سياسی مقتدر همان كاری را مي‌‏كند كه كويت و بحرين مي‌كنند.
مسؤولان كشور ما از سر ذلت دم از گفت وگو مي‌زنند. من به صراحت مي‌‏گويم شرم بر شما كه هنوز از «مدرنيته» سخن مي‌گوييد. رهبران و مسؤولان ما به مردمی مي‌ماند كه در مقابل چشمانش به همسرش تجاوز مي‌كنند و او را تهديد مي‌كنند كه حق ندارد اعتراض كند. سؤال من اين است كه فرق رئيس جمهوری ايران با معمر قذافی چيست؟ بغض فروخورده جوانان اسلام كجا بايد باز شود؟ جهان اسلام نيازمند چريك است نه محتاج رهبرانی كه دم از گفت‌وگو مي‌زنند.
رئيس جمهوری ما دم از جامعه مدنی مي‌زند، جامعه مدنی همان بهانه‌‌های است كه غرب برای ورود به خاورميانه آن را مطرح مي‌كند.
آقای رئيس جمهور !
6 سال دم از گفت وگوی تمدن‌ها زديد و مرز‌‌های كشور را تنگ‌تر كرديد، اين طرح شما چرا نتوانست جای جنگ تمدن‌ها را بگيرد؟! طرح گفت‌وگوی تمدن‌‌های شما چه دستاوردی جز اشغال عراق و افغانستان داشت؟ آقای رئيس جمهور! امروز جوان‌‌های آمريكايی تي‌شرت‌هايی مي‌پوشند كه تصوير گلوله و بمب و تركش بر آن است و ايران در ميان اين سلاحها قرار دارد.(ايشان  اين تی شرت را در حال گفتن اين جملات با دست به سمت حضار در تالار بلند می کنند)
آقای خاتمي! چرا شعار‌‌های شما با شعار‌‌های جورج بوش در مورد اصلاحات مرتبط است؟ در سال پاسخگويی، پاسخگو باشيد. طرح گفت‌وگوی تمدن‌‌های شما زمينه مستي‌آوری برای جهان فراهم كرد تا جنگ تمدن‌ها را آغاز كنند. استراتژيست‌‌های غربی با طرح 4 كليد ‌واژه كه به آن اشاره كرديم خط قرمزی برای رهبران جهان اسلامی مشخص كنند كه نتوانند از آن خارج شوند، من به استراتژيست‌‌های غربی تبريك مي‌‏گويم .
وی در بخش ديگری از سخنان خود اظهار تأسف كرد: اگر كسی بمب به خود ببندد تا از شرف خود دفاع كند او را تروريست مي‌نامند. من افتخار مي‌كنم كه با جامعه مدنی شما مبارزه مي‌كنم. بنويسيد عباسی تئوريسين ترور و خشونت است.
مي‌گويند يهود مظلوم است. اين يهود مظلوم هر شب خانه‌ها را بر سر مردم فلسطين خراب مي‌كند.
دکترعباسی، در تائيد دانشجويانی كه در روزهای گذشته مقابل سفارت انگلستان در ايران تحصن كرده اند گفت:
من نمي‌گويم استراتژی ما اين است كه سفارت انگليس را بگيريم، تمام اسناد سفارت را برده‌اند، ما بايد خود انگليس را بگيريم. استراتژی ما بايد اين باشد كه اول دشمن را و هدفش را بشناسيم، به دشمن حمله نكنيم، بلكه به استراتژي‌اش حمله كنيم.
به استراتژی مقابله‌ای ما انگ خشونت و تروريسم زده مي‌شود، ما بايد از استراتژی دفاع كنيم. من افتخار مي‌‏كنم كاری كنم كه آمريكايي‌ها بترسند، چنين تروری مقدس است. مگر مدرنيته، يهود و مسيحيت هر سه با خشونت پيش نيامدند؟ حالا افتخارماست كه اين خشونت را به آنها بازگردانيم. در زمان جنگ اگر قرار بود جوانان اين مملكت گوش به حرف‌های ضد خشونت بني‌صدر بدهند الان هم خرمشهر در دست عراق و آمريكا بود. ما بايد مقابله به مثل كنيم. يا ما هم بايد امنيت داشته باشيم يا اينكه هيچ كس نمي‌تواند امنيت داشته باشد. از نظر ما اسلام محدود به مرز‌های جمهوری اسلامی نيست، اگر شرف و عزت ما زير سؤال برود، ما در داخل و خارج از مرزها اقدام مي‌‏كنيم.

/ 2 نظر / 26 بازدید
jkj

ايول دکتر عباسی

amin

ُدکتر تنها نيستی