دردهه چهارم انقلاب؛ راه اندازی ستادملی تحول ضروری است

حسن عباسی روز گذشته ( شنبه ،26بهمن ماه) به دعوت سازمان رسانه دانشجویی در آمفی تئاتر دانشکده برق دانشگاه صنعتی امیر کبیر حضور یافته و به بررسی مساله استراتژی نظام در دهه چهارم انقلاب پرداخت.

وی با بیان این مطلب که شرایطی که امروز با آن روبرو هستیم ، شرایطی است که در طول تاریخ بشر کمتر شاهد آن بوده ایم گفت: در حال حاضر شرایط به گونه ای است که کار از دست کارشناسان و متفکرین خارج شده است.
رئیس مرکز بررسی دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به بخشهایی از گزارش عمومی جامعه اطلاعاتی آمریکا که در آن روند جوامع طی 10تا 30سال آینده اشاره شده است، گفت: در این گزارش آمده که کشور ایران در 10سال چهارم حیات خود را در10باشگاه قدرت جهان تثبیت می کند.
وی یادآور شد، براساس این گزارش در دهه چهارم انقلاب مناسبات اجتماعی دچار تغییر و تحول می شود و نسل چهارم مناسبات اجتماعی دیجیتالی را رقم می زنند.
عباسی در ادامه ، در پاسخ به سئوال که، جامعه ما در چه شرایطی قدم دهه چهارم انقلاب می گذرد گفت: سه دهه نخست جمهوری اسلامی عصر زمینه سازی بازتولید تحول سیستمی با آزمون و خطاب،در دهه چهارم انقلاب باید به سمتی حرکت کنیم که مشکلات سیستمی حل شود. باید در این دهه از دوباره کاری در زمینه مناسبات تولید که قبلا صورت گرفته اجتناب کنیم. چراکه دهه چهارم انقلاب نشانگر آغاز عصر تحول بنیادین و همه جانبه در ابر سیستم در همه حوزه ها است.
عباسی تصریح کرد: برای اداره کشور باید از یک سیستم عامل استفاده کنیم که به آن ایدئولوژی می گویند. سیستم عامل هر از گاهی باید بهینه سازی شود. ایدئولوژی حاکم برجوامع امروز نیز همین گونه است.
رئیس مرکز بررسی دکترینال گفت: جمهوری اسلامی به شدت نیازمند تحول بنیادین در عرصه های گوناگون و ساختارهای خویش است و از سویی نیزدر جهان هیچ نسخه نرم افزاری و سیستم عامل توانمند و باکیفیت که توان پاسخگویی به نیازهای جامعه در حال جهش ایران اسلامی را داشته باشد، وجود ندارد و تنها راه آن بازتولید نرم افزار و سیستم عامل اداره جامعه مبتنی براسلام ناب است. نکته ای که از دید برخی از همراهان امام و انقلابیون سال 57که امروز در تلقی چپ یا راست خود به محافظه کاری درغلتیده اند غیر قابل باور و تحقق است.
وی ادامه داد: در واقع در دهه چهارم انقلاب، دهه تدارک تدوین نقشه جامه پیشرفت در قالب طرح کلان تحول بنیادین کشور است.
عباسی تصریح کرد: تحول در ابعادگوناگون جامع ایران از سوی رهبر کویر انقلاب در سالهای اخیر مطرح شده است، به طوری که رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه سمنان و دانشگاه شیرازبه مسئله تحول در شئون مختلف کشوراشاره کرده و دانشجویان را به عنوان نسلی که فردای جامعه تحت مدیریت آنها خواهد بود مخاطب بحث تحول قرار داده است.
عباسی یادآور شد: تحول در شئون گوناگون کشور یه ضرورت اساسی است که اراده ستوه مختلف رهبری و مردمی جامعه امروز ایران را برخورد دارد.
عباسی در آستانه ورود به دهه چهارم انقلاب پیشنهادهای علمیاتی بدین شرط اعلام کردو گفت: من دهه چهارم دهه تحول بنیادین کشور می دانم ، دهه ای که باید سیتم عامل و نرم افزار اساسی کشور تولید و ضمن بهره گیری از آن در حل مسائل جامع ایرانی به جهان نیز عرضه شود. برای این منظور باید متغیر جامع سازی ، جهانی سازی ،فطرت گرایی، خودکفایی علمی از نوع بومی، بومی سازی ادبیات تحول، تادیب و تربیت جوانان تحولخواه وبه ایجادمرکز ملی تحول اقدام شود.
وی در پایان افزود: لذا باید به سمت کارد سازی و نقطه پروری سیاسی از حیث تحول گرایی که یه ضرورت و ضمانت برای اجرای طرح جامع تحول کشور است حرکت کنیم و یه وحدت رویه در نهادها و دستگاه های مختلف در موضوع تحول ایجادکنیم ، چراکه این مرکز ملی تحول با هدف تبیین ابعاد تحول جهانی و نقش فعال انسان ایرانی در تحول جهانی و جهان در حال تحول ضروری است.
/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مم

مرسی دکتررر راستی از دکتر کلیپ های جدید بزار

محمد

سلام فایل صونی رو یذارید

سعید نعیمی

" اخراجي‌ها 2 " و داستان مکرر بلاهت ترکان در سینمای ایران

نسل خاکستر شده

سلام به وبلاگ :‏ ‏ نسل خاکستر شده بیایید با هم متحد شویم‎.‎ مراجعه فرمایید ‎.‎ دختران و پسرانیکه دیگه هیچ امیدی به ازدواج ندارند‎.‎ ممنونم www.ghoddeyesaratani.blogfa.com/‎ photoart46@yahoo.com بیش از 60000 سایت و وبلاگ در مورد دختران و پسران ترشیده و کپک زده

عاشق

سلام. من از حساب بر های دکتر هستم[نیشخند] یعنی چی؟[نیشخند] سال نو را تبریک میگم موفق باشید

محسن

من به مهندس میرحسین موسوی رای نمی دهم. دلایل در وب سایت

فرید صلواتی

چه شد که موضوع استعاذه آیت الله شهید دستغیب به این تصاویر ختم شد؟ [ناراحت]

ستاد

اللهم عجل لولیک الفرج سلام علیکم از: ستاد خودجوش حامیان دکتر احمدی نژاد به: حامیان دولت مهر سلام علیکم امروز دشمنان ایران اسلامی در صدد برآمدند تا بوسیله تمام ابزارهای سیاسی و فنی خود دولت اسلامی را در ایران نابود نماید. از تمام شما وبلاگ نویسان عزیز تقاضا داریم تا از اندک سایتهای خبری حامی دولت حمایت نموده و این سایتها را "لینک" و "خبرها" را فقط از این منابع منتشر نمایند. حتی الامکان سعی گردد بنرهای این سایتها را نیز در وبلاگ قرارداده شود. ان شاء الله در آینده نزدیک همایشی برگزار خواهد گردید و از شما یاور دولت مهر نیز دعوت بعمل خواهد آمد. لازم بذکر است که ستادهای میرحسین موسوی و مهدی کروبی در این یک ماه اخیر حدودا نزدیک به 36 سایت خبری راه اندازی نموده اند که طبق پیش بینی کارشناسان خبری ستاد این تعداد تا روز انتخابات بالغ بر 55 سایت خواهد شد. چنانچه نظری در خصوص نحوه مقابله با آنها سراغ دارید با همکاران ما در ستاد و یا با این سایتها در ارتباط بگذارید. خواهشمند است این متن را در بین وبلاگهای حامی دولت منتشر نمایید. سایتهای مورد نظر عبارتند از: سایت رجانیوز

امیر

سلام دوست عزیز! وبلاگی پر محتوا و قلمی شیوا داری.انشاالله که در خدمت به خلق خدا موفق و پیروز باشی. وقت کردی به سایت ما که دارای مطالب متنوع فرهنگی و هنری است سری بزن و اگر هم دوست داشتی سایت ما رو لینک کن. پایدار باشی. [گل][خداحافظ]