مدیریت های مادام العمر پاسخ بدهند

عباسی در خصوص تخریب‌هایی که علیه دولت در خصوص انحلال سازمان مدیریت شده اظهار داشت: باید گفت سازمان مدیریت منحل نشده بلکه تغییر ساختار داده است.

وی خطاب به تخریب‌کنندگان دولت در خصوص انحلال سازمان مدیریت گفت: مگر شما که در دوره خود چهار نهاد امنیتی را ادغام کرده و نیروی انتظامی را به‌وجود آوردید کسی چیزی گفت که اکنون تلاش‌های دولت را با سیاه‌نمایی زیر سوال می‌برید

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به اظهارات برخی منتقدان دولت مبنی بر پول‌افشانی دولت نهم گفت: دولت گذشته برای افتتاح پروژه‌ها، جشن‌های میلیاردی برگزار می‌کرد.

دکتر حسن عباسی گفت: براساس اخبار خبرگزاری‌ها و سایت‌ها، دولت گذشته برای افتتاح فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) که هنوز هم کامل نیست یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان هزینه کرد.
عباسی گفت: سالن جشن افتتاح این فرودگاه یک سالن بادی بود که از ایتالیا آورده بودند؛ صندلی‌ها و گل و شیرینی را از جای دیگر سفارش داده بودند.

این استاد دانشگاه افزود: امروز دولت برای افتتاح پروژه‌ها حداکثر دو میلیون تومان هزینه می‌کند و پول‌هایی را که به آن صورت هزینه می‌شد امروز به دست مردم عوام می‌رسد که دستشان به جایی نمی‌رسد.
وی با بیان اینکه "شهرام جزایری که در دولت کنونی پرورش نیافته است" گفت: شهرام جزایری در آن زمان از رییس مجلس به پایین، با پانصد میلیون تومان همه را خرید و رییس مجلس و کارگزاران دولتی با دریافت سیصد میلیون تومان وامدار جزایری شدند.

عباسی با طرح این پرسش که "آیا فساد آقازاده‌ها و شهرام جزایری‌ها پدیده این دولت بود؟" اظهار داشت: در زمان محاکمه‌ یکی از کارگزارانی‌ها پروژه مژده برای واگذاری به هنرمندان مطرح شد.

این استاد دانشگاه با اشاره به این‌که دولت قبلی نقطه‌گرا و دولت کنونی توده‌گراست گفت: دولت قبلی به سینماگران، هنرمندان و روشنفکران می‌رسید و این دولت به عوام و محرومان بیشتر رسیدگی می‌کند.

وی افزود: هر روزنامه رنگین برای فعالیتش به سه تا چهار میلیارد تومان نیاز دارد؛ آیا روزنامه‌هایی که خط قرمز اسلام، مبانی نظام و قانون اساسی را طی می‌کردند جز با حساب در اختیار مسئولان اداره می‌شدند.
 

ی گفت: پول‌هایی را که به محسن سازگارا در مؤسسه کیان و جامعه روز که بنیان‌های اعتقادی جامعه را زیر سؤال می‌بردند داده می‌شد امروز وقتی به کف روستاها می‌رود در اختیار عوام قرار می‌گیرد.

رییس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز موضوع پول افشانی دولت را یکی از محورهای چالش برانگیز رسانه‌ها و سایت‌ها ذکر کرد و گفت: برخی از متنفذین جناح مقابل چهار ماه پس از اولین سفر استانی دولت در سال 84 گفتند که این سفرها تبلیغاتی است.

وی با بیان این‌که برخی می‌گویند چرا به استان‌ها می‌روید افزود: همه جای تهران شمال تهران نیست و از تهران نمی‌توان برای همه کشور برنامه‌ریزی کرد.

عباسی اظهار داشت: شما از حساب در اختیار به خواص پول می‌دادید و این دولت به عوام.

وی در همین زمینه به اهدا لب‌تاپ به خبرنگاران از سوی رییس جمهور قبلی اشاره کرد و گفت: اگر فرض شما را بپذیریم که دولت پول داده است تا رأی جمع کند کشاورز و دهقان صغیر آن روستا که پنجاه هزار تومان دریافت کرده است فقط یک رأی دارد اما آیا از جناح مقابل شما نمی‌توانستند بگویند لب‌تاپ داده‌اید تا خبرنگار هزاران رأی کار کند.
وی با بیان این‌که برخی نمی‌دانند وام یعنی چه گفت: سیاست‌های شما نظام بانکی را ایجاد کرد که افراد میلیاردها تومان وام می‌گیرند اما پس نمی‌دهند.

وی سپس به موضوع سیصد میلیارد دلار درآمد نفتی اشاره کرد و گفت: کسی که عضو مجلس خبرگان است و در این زمینه دروغ می‌گوید چه پاسخی دارد در حالی‌که کمیسیون اقتصادی مجلس درآمد نفتی را 220 میلیارد دلار اعلام کرده است.

عباسی با تقبیح توجیه اقدامات برای دستیابی به قدرت از جمله دروغ و دغل گفت: گاهی گفته می‌شود دولت 300 میلیارد دلار درآمد نفتی را به دست آورده و در روستاها توزیع کرده تا مردم رأی دهند.
وی به خبر دیگری از یکی از سایت‌ها در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در آن سایت آمد که 250 میلیون تومان برای دکوراسیون اتاق وزیر هزینه شد.

این استاد دانشگاه رویکرد غیراخلاقی در عرصه سیاست را مورد انتقاد قرار داد و گفت: کسانی که خود را از یاران و نزدیکان امام می‌دانند این موضوعات را بسط می‌دهند و هیچ برنامه رسمی و ایجابی اعلام نکرده‌اند.

عباسی گفت: کسانی که موضوع گردش آزاد نخبگان و تغییر چهره‌ها را مطرح می‌کنند و با برگشت به فضای سال 76 که علیه نظام شعار رسمی می‌دادند این بار شعار مرگ بر دیکتاتور داده می‌شود، در خصوص مدیریت‌های مدام‌العمر پاسخ بدهند. وی مدیریت مدیریت مدام‌العمر حزب کارگزاران بر متروی تهران، مدیریت مادام‌العمر بر دانشگاه تهران و مدیریت مدام‌العمر بر مرکز تحقیقات استراتژیک را مثال زد و گفت: مرکز تحقیقات استراتژیک 17 سال سابقه ثبات تصمیم‌گیری دارد اما در این مدت 17 استراتژی از آن بیرون نیامده است.

وی با بیان این‌که آماده است در این باره مناظره کند گفت: این افراد بگویند آیا برنامه استراتژیک و استراتژی برای اداره کشور داشته‌اند یا خیر.

عباسی افزود: چرا رهبر انقلاب اسلامی باید طرح تحول کشور را در دانشگاه فردوسی مشهد تبیین، دهه پیشرفت را در دانشگاه شیراز و حرکت به سمت پیشرفت را در دانشگاه کردستان مطرح کنند.
وی گفت: یکی از موارد مدیریت‌های مدام‌العمر مجمع تشخیص مصلحت‌ نظام است و این مجمع در تعیین نقشه کشور چه جایگاهی دارد.

عباسی همچنین با اشاره به اظهارات برخی نامزدها مبنی بر این‌که کشور طرح و برنامه ندارد گفت: من از کسی که 20 سال در صحنه اجرایی کشور نبوده اما در چهار جایگاه عضو ثابت بوده است، سؤال می‌کنم در این مدت چند سیاست کلان استراتژیک و طرح برای اصلاح فرهنگی کشور ارائه کرده‌اید؟

وی گفت: رهبر انقلاب اسلامی در دستورات خود به بخش‌های آموزش عالی، آموزش و پرورش، قوه قضاییه، نیروهای مسلح به طور مستقیم طرح تحول را خواستار می‌شوند اما چرا ایشان از مجمع و مرکز تحقیقات استراتژیک طرح تحول نمی‌خواهند؟

وی وظیفه فرهنگستان هنر را تولید فلسفه هنر برشمرد و گفت: کسی که 20 سال رییس این فرهنگستان بوده چند صفحه فلسفه هنر ارائه کرده است.

وی با اشاره به این‌که برخی دوران کنون را دوران قانون گریزی می‌نامند به خبر دیگری به شماره 19365 در تاریخ 24 آذر 83 اشاره کرد و گفت: در آن خبر به بی‌تفاوتی دولت در برابر بیش از 16 هزار تخلف مدیران شرکتی که توسط سازمان حسابرسی مورد ارزیابی قرار گرفته اشاره شده است که میزان آن بیش از 2 تریلیون ریال است.

این استاد دانشگاه به موضوع سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اشاره کرد و گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی منحل نشد بلکه تغییر شکل داد.

وی این سازمان را بودجه محور و ناکارآمد ارزیابی کرد و گفت: یک مدل غلط آمریکایی در این کشور بنیان‌ نهاده شد و مبنای نظام برنامه‌ریزی کشورمان شد.

عباسی این پرسش را مطرح کرد آیا اگر امروز اقتصاد جهان و اروپا به هم ریخته است برای این است که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را منحل کرده‌اند.

وی با بیان این‌که برخی رویه‌های غربی را دنبال می‌کنند اظهار داشت: اگر ما این رویه‌ها را دنبال می‌کردیم فاتحه برنامه هسته‌ای خوانده می‌شد.

/ 12 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد

عالی بود

محمد

با سلام با مطلب«اگر احمدی نژاد ذره ایی خاتمی شود!» به روزم

محمد

با سلام با مطلب«اگر احمدی نژاد ذره ایی خاتمی شود!» به روزم

محمد

با سلام با مطلب«اگر احمدی نژاد ذره ایی خاتمی شود!» به روزم

حبیب

تا به امروز بخشی از سخنان آقای عباسی را از شبکه های ماهواره ای که با نظام جمهوری اسلامی مخالفت ورزی می نمایند را دیده ام ولی جای تاسف دارد که در دولت نهم که خود را دولت صادق و خدمتگزار می داند و رسانه ملی هم از ایشان جانبداری غیر مستقیم می نماید باید سخنان امثال دکتر عباسی را پخش نماید تا جلوی فساد های اقتصادی گرفته شود سی سال شیره ملت را کشیده اند و امروز حاصلش فقر و فساد اخلاقی است که جامعه را فرا گرفته است . این مجموعه زنان تن فروش را که آمریکایی ها و اسرائیلی ها با هواپیما در شهر های ما نر یخته اند ، آنان هم نوامیس ملت ایران هستند . عده ای بنام اسلام و در لباس زهد تقوی اموال بیت المال و اموال مردم و حق و حقوق مردم را به یغما برده اند و خود و خویشان سببی و نسبی آنان هر تکه ای از این مملکت را برای سود جویی خود به غارت برده اند باید توقع داشت که ارزانی می شود ؟ سی سال هر روز بدتر از دیروز ، یک روز ملت ایران طمع ارزانی و راحتی و امنیت اقتصادی و ثبات اقتصادی را نچشیده اند . آنان که از مال دنیا آنقدر بی نیازند هیچوقت درد مردم را لمس نخواهند کرد . به امید روزی که تمامی مفاسدین اقتصادی را در بند بکشند و

یرانی

دکتر عباسی خیلی جوشی هستن!! یکم اروم تر صحبت کنن بهتره!

منصور

سلام درود بر دکتر حسن عباسی.

زنده باد

مهدی

دکتر حسن عباسی (رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز) و بزرگترین استراتژیست جهان اسلام، چهارشنبه 12/12/1388 به دعوت جمعیت یاران جوان انقلاب اسلامی به بندر انزلی خواهد آمد. موضوع جلسه: مختصات جنگ نرم زمان: چهارشنبه 12 اسفند 1388/ ساعت 15:30 مکان: بندرانزلی/ جب شهرداری/ سینما هلال احمر