حضور دکتر عباسی از دیدگاه شبکه خبری البرز

امشب دکتر حسن عباسی میهمان ویژه برنامه دیروز،امروز،فردا در شبکه سه سیما خواهد بود.
به گزارش البرز این حضور پایانی بر 6 سال غیبت حسن عباسی در رسانه ملی است. غیبتی که در حقیقت بر اساس دستور شورای عالی امنیت ملی وقت در دوران اصلاحات رقم خورد. عباسی ممنوع التصویر شده بود.
دلیل آن هم شکایت های محمدخاتمی رئیس جمهور وقت و اکبرهاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس جمهور قبل از خاتمی بود.
لوح های فشرده سخنرانی های آتشین حسن عباسی که در نوع خود بی نظیر بود و نوک تیز پیکان انتقاداتش بلندپایه ترین مقامات اجرایی کشور را آماج حملات شدید لفظی قرار داده بود به سرعت در جامعه دست به دست می شد.
بر اساس امارهای غیررسمی یک نهاد امنیتی لوح فشرده بحث انتقال دختران ایرانی به کشورهای عربی که در ان حسن عباسی به صراحت خاتمی و هاشمی را خطاب قرار داده بود چهارمیلیون بار کپی شده و در جامعه منتشر گردیده بود.
بحثهای شبکه جام جم عباسی که با عبدالرشیدی مجری با سابقه سیما برگزار می شد به شدت مورد توجه مخاطبان خارج نشین این شبکه بود. اما با ممنوع التصویر شدن عباسی به ناچار تمام شبکه های رادیو و تلویزیون این دستور شورای عالی امنیتی ملی را اجرایی کردند.
عباسی سه سال بعد در رفت و امدهایی که به دادگاه داشت و با ارائه مدارک و مستندات توانست حکم تبرئه در برابر شکایتهای شورای عالی امنیت ملی و آقایان خاتمی و هاشمی بگیرد. اما این بار نوبت جعبه جادویی و رئیسش بود که سر ناسازگاری و بی مهری با او بگذارند و او را همچنان در لیست سیاه ممنوع التصویر ها قرار دهند. عباسی چند بار هم از سوی دستگاههای اجرایی و نزدیکان محمود احمدی نژاد دعوت به کار شد اما ترجیح داد به عنوان منتقد در کنار دولت باقی بماند هرچند برخی او را تئوریسین سیاستهای دولت نهم و دهم می پندارند و این غیبت او در انظار را به زیرکی خود او مرتبط می سازند.
مجری برنامه دیروز،امروز، فردای شبکه سه سیما - وحیدیامین پور- که خود از حامیان دولت احمدی نژاد است در وبلاگش داستان تماس و اصرار به حسن عباسی را برای حضور در برنامه بیان کرده که البته با استخاره آقای عباسی به قرآن پاسخ منفی شنیده بود. اما این بار گویا جواب استخاره ها و اصرار اطرافیان خوب آمده است که دکتر حسن عباسی به حضور در این برنامه زنده رضایت داده است.
گزارش البرز حاکی است آخرین پرونده جنجالی این منتقد سیاسی که رئیس مرکز بررسی های امنیت بدون مرز در ایران است مربوط به بازداشت او در جریان یک سخنرانی در تالار سیدالشهدای تهران در جمع وبلاگ نویسان حامی محمود احمدی نژاد بود.
او یک شب را در زندان اوین گذراند و بعدها اعلام شد دلیل بازداشتش ممنوعیت دخالت نظامیان در بحثهای سیاسی و انتخاباتی است پرونده ای که احتمالا هنوز بسته نشده است. حسن عباسی با کمک شاگردان عمدتا تحصیلکرده ای که دارد شبکه ای توانمند برای انتشار افکارش در جامعه نخبگان بنا نهاده است. شبکه ای که بحثهای "سینما استراتژیک" او که دوشنبه غروبها در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می شود را فورا به شبکه های مجازی انعکاس می دهند. کمتر کسی از مخاطبان سریال مشهور لاست نقد او به این سریال و نظریه ترویج فلسفه غرب از این راه را ندیده است. عباسی همچنین نقدهای جالبی به سریال 24 دارد.
باید منتظر ماند و دید 6 سال ممنوع التصویری از حسن عباسی چهره ای محافظ کار ساخته است یا او همچون گذشته انتقادات تند خود را با مخاطبان سیما در میان خواهد گذاشت

/ 0 نظر / 6 بازدید